Mysz przewodowa

myszka przewodowa

Myszka komputerowa przewodowa Ravcore Tempest Avago 9800.
Myszka komputerowa przewodowa Ravcore Tempest Avago 9800.
Bez odpowiedniej myszy komputerowej ciężko sobie wyobrazić pracę przed komputerem. Koncepcja ich działania powstała ponad 50 lat temu i pozostaje aktualne do dzisiaj. Pierwsze modele trafiły na rynek w roku 1981 i posiadały w środku metalową kulkę. Wkrótce wymyślono również myszy optyczne, które były dokładniejsze i bardziej niezawodne. Największą precyzją charakteryzują się natomiast myszy laserowe.

Początkowo myszy przewodowe podłączano do laptopa lub komputera przez port PS.2 zlokalizowany z tyłu. Nie było to najwygodniejsze rozwiązanie, gdyż groziło przypadkowym odłączeniem myszki w trakcie pracy, co mogło prowadzić nawet do zawieszenia systemu. Z czasem więc większą popularnością zdobyło podłączenie przez USB. W tym momencie myszki można odłączać w dowolnym momencie pracy. Myszy bezprzewodowe z kolei działają dzięki odbiornikowi USB podłączonemu do komputera lub wbudowanego odbiornika Bluetooth.

Jaka mysz przewodowa na PS/2?

=> Myszy przewodowe na PS/2 <=

Jaka mysz przewodowa na USB?

=> Myszy przewodowe na USB <=

Jak wybrać odpowiednią myszkę przewodową?

Bardzo istotnym parametrem jest kształt. Urządzenie musi przede wszystkim dobrze leżeć w dłoni. Przekłada się to na komfort pracy. Później warto zwrócić uwagę na precyzję i czas reakcji.

O precyzji decyduje rozdzielczość matrycy. W momencie gdy matryca odbiera obraz o wysokiej rozdzielczości, komputer otrzymuje dokładny obrazu ruchu myszki. Im większa jest rozdzielczość obrazu, tym większe są możliwości zwiększania szybkości myszy bez jednoczesnej utraty jej dokładności. Wartość tę określa się w DPI.

Czas reakcji to z kolei parametr informujący o tym ile obrazów jest w stanie zarejestrować i przetworzyć matryca. Zbyt długi czas reakcji podczas gwałtownych ruchów skutkuje niekiedy niekontrolowanymi przeskokami wskaźniki. w myszach dla gracza lub grafika czas reakcji to czasem nawet 5000 obrazów na minutę.

Każda mysz przewodowa posiada minimum 2 przyciski oraz rolkę. Pozwala to na szybką i sprawną obsługę laptopa lub komputera. Wybór odpowiedniego sprzętu jest uzależniony od tego gdzie i w jaki sposób będzie ona wykorzystywana.

Myszki przewodowe do laptopa RANKING

TOP Myszki przewodowe do laptopa Producent Cena
1Genius MicroTravelerCena
2LogiLink ID0090Cena
Jaka mysz przewodowa do laptopa?

=> Myszy przewodowe do laptopa <=

Mysz przewodowa do domu i biura

W domu do przeglądania Internetu sprawdzi się większość modeli myszy. W biurze wystarczy mysz uniwersalna bądź biurowa. Ciekawym rozwiązaniem są modele wyposażone w różnego rodzaju wskaźniki. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na wyprofilowanie, które bezpośrednio przekłada się na komfort pracy. Najlepiej postawić na mysz ergonomiczną, która dopasowuje się do ręki zmniejszając tym samym napięcie w nadgarstku. W przypadku osób korzystających z notebooków liczy się niewielki rozmiar, który ułatwia transport.

Myszki przewodowe do domu i biura RANKING

TOP Myszki przewodowe do domu i biura Producent Cena
1A4Tech Optyczna Bloody V7m czarnaCena
2Delux M618 plus RGB (DELUXM618PRGB)Cena
Jaka mysz przewodowa do domu i biura?

=> Myszy przewodowe do domu i biura <=

Mysz przewodowa do zastosowań profesjonalnych

Wybór w tej kwestii jest ogromny. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na czułość sprzętu oraz rozdzielczość. Nie bez znaczenia jest również producent, gdyż często jakość idzie w parze z marką. Dla grafików i projektantów odpowiednie są myszy o znacznej precyzji. Im wyższa rozdzielczość tym lepiej. Wystarczająca powinna być już rozdzielczość 1600 DPI. Przydadzą się też przyciski ułatwiające poruszanie się w środowisku wielu programów graficznych oraz dodatkowa rolka do przewijania obrazu bądź tekstu.

Myszki przewodowe dla graczy RANKING

TOP Myszki przewodowe dla graczy Producent Cena
1A4Tech Bloody Terminator Laser TL80 czarno-srebrna (A4TMYS45089)Cena
2A4Tech Bloody Terminator Laser TL90 DE Czarno-szara (A4TMYS45519)Cena
3Gigabyte Aivia KryptonCena
4A4Tech Bloody Terminator TL60 (A4TMYS45388)Cena
Jaka mysz przewodowa dla graczy?

=> Myszy przewodowe dla graczy <=

O czym pamiętać podczas zakupu myszy przewodowej?

Mysz znacznie upraszcza pracę i podnosi jej komfort, pozwala na szybsze działanie. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić już bez nich funkcjonowanie, nawet w dobie wzrostu popularności ekranów dotykowych. Jest przydatna zwłaszcza podczas wykonywania bardziej ambitnych zadań np. podczas projektowania, prac graficznych, do codziennego przeglądania Internetu powinien wystarczyć touchpad.

Myszy przewodowe, laserowe RANKING

TOP Myszy przewodowe, laserowe Producent Cena
1A4Tech Bloody Blazing AL90Cena
2Roccat Tyon czarna (ROC-11-850)Cena
3E-Blue Auroza Gaming FPS czarna (EMS669MGAA-IU)Cena
4Asus ROG Spatha (90MP00A1-B0UA00)Cena
5HP Omen X9000 (J6N88AA)Cena
Jaka mysz przewodowa laserowa?

=> Myszy przewodowe, laserowe <=

Myszy przewodowe, optyczne RANKING

TOP Myszy przewodowe, optyczne Producent Cena
1Genius Genius GX Gaming Scorpion M8-610Cena
2Manta MM786G czarnaCena
3Rapoo V310 czarna (001802380000)Cena
Jaka mysz przewodowa optyczna?

=> Myszy przewodowe, optyczne <=

Najbardziej znane marki produkujące myszki przewodowe:
Logitech, Steel, ZOWIE, Razer, Roccat, A4Tech, Dream Machines, Tracer, Natec, Genius, Cooler Master, Hama, MadCatz, ART, 4World, Asus, Cougar, Thermaltake, Corsair, Rapoo, Gigabyte, Microsoft, Zalman, Lenovo.

3 Replies to “Mysz przewodowa”

  1. Ja mam myszkę Tracera i chyba nie ma aktualnie lepszej na rynku 😀 Naprawdę jest ona bardzo komfortowa i przyjemna w użytkowaniu. Może i kosztuję, trochę więcej niż przeciętna myszka, no ale uwierzcie – naprawdę warto! W końcu nie przez przypadek znajduje się tutaj na pierwszym miejscu 😉

  2. Muszę przyznać, że artykuł i rankingi są bardzo profesjonalne i konkretne. Naprawdę fajnie się to przegląda. Łatwo porównać ceny i wybrać coś dla siebie. Ja zastanawiam się między Geniusem, a Razerem…

  3. Wybór myszki to kwestia trochę indywidualna, każdy ma jakieś inne wymagania. W moim przypadku idealnie sprawdza się model A4Tech Bloody Terminator Laser TL80. Jest to idealna myszka do gier – takie jest moje zdanie 🙂 Korzystam z niej od dłuższego czasu i nic złego się z nią nie dzieje. Polecam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *